Od večeri Gorana ČAMPAR -a u Bijelu Ponju, Foto: Jadranka Ćetković
U četvrtak navečer, Kulturni centar u Bijelu Polju bio je domaćin fascinantne glazbene i pjesničke večeri posvećene istaknutom pjesniku Gordanu Champaru, pod nazivom “Fajront”. Ova večer okupila je ljubitelje umjetnosti, čime je pružila posebnu platformu za kreativnost i izražavanje.
Hrvatski veleposlanik u Crnoj Gori, Veselko Grubišić, otvorio je događaj govoreći o svestranom pjesničkom opusu Gordan Champara. Njegov govor bio je prava učionica metafora, gdje je uspješno povezao elemente glazbe i poezije, oslikavajući bogatstvo i dubinu Gordanovih radova. Doktor Drašak Došljak i Željko Rutović također su sudjelovali u ovom događaju, naglašavajući važnost umjetničkog stvaralaštva.
Osim njih, na večeri su nastupili i brojni drugi talentirani umjetnici, među kojima su Ana A. Ičević Vuković, Rale Bulatović, Suzana Tot, Brankobović, Sladjana Bubanja Merdović, Slavenko Rakočević Rakoc, Milena Đurović, Darko Drljević, Rafko Kriča i Mirsad Mulic. Ova raznovrsna ekipa dodatno je obogatilala večer svojim jedinstvenim stilovima i interpretacijama.
Grubišić je istaknuo koliko mu je drago što su on i njegovi prijatelji imali priliku sudjelovati u promociji Gordanovog rada. Njegova kreativnost, prema Grubišiću, predstavlja inovativni duh koji nadahnjuje mnoge, a posebno ga veseli što se ovakve manifestacije održavaju u Gordanovom rodnom gradu.
Dr. Drašak Došljak također je podijelio svoja osjećanja, istaknuvši koliko je važno biti kod kuće u društvu umjetnika kao što je Gordan, koji je ne samo pjesnik, već i autor knjige “Zatonske novajlije” i osnivač festivala u Bijelu Polju. On je u svom obraćanju naglasio potrebu za očuvanjem kulturne baštine i umjetničkog izraza, ističući važnost “Zatonskog dnevnika” kao prikaza briga učenika i njihovih sjećanja.
Željko Rutović je također govorio o autentičnosti Gordanovih stihova, naglašavajući široku originalnost koja se očituje u njegovom opusu. On smatra da Gordan stvara svijet koji je ispunjen ljepšim bojama i pjesničkim svjetlom, što je u današnje vrijeme rijetkost. Rutovićov govor bio je odjek dubokih emocija i pohvala za Gordanovu sposobnost da dočara toplinu ljudskih odnosa i toleranciju kroz svoje stihove.