(WXYZ) — Jeste li ikada čuli za borbeni obrok? To je super jeftin obrok koji možete napraviti kada želite uštedjeti! Neki popularni izbori su ramen, hrenovke, špageti ili sir na žaru. U ovom članku istražujemo zdrave borbene obroke s malo hrane, a naš vodič je sportska nutricionistica Brittany Hadley.
Pogledajte Kiarin izvještaj u videoplayeru ispod
Pametan kupac: Lokalni sportski nutricionist na zdravim “borbenim obrocima” s hranom
Prvo, razgovarajmo o gumbu. Iako ne izgleda kao “borbeni obrok” na koji ste možda navikli, cijena mu je samo dva dolara po porciji! Brittany Hadley, vlasnica Novi početak, naglašava važnost planiranja proračuna kada je riječ o prehrani. “Radimo zdrave obroke i dostavljamo ih diljem metroa Detroita, pokušavajući ljude prevesti s gušće na lakšu, zdraviju hranu po pristupačnim cijenama,” kaže Hadley.
Dodavanje sastojaka za gumbo vrlo je jednostavno. U lonac stavite celer, luk, limenku umaka od rajčice i 48 oz pileće juhe. Hadley pojašnjava da su troškovi za velike količine često veći, ali u konačnici je isplativije: “Ovo je obično 2 dolara za ovaj veliki, a ja ga kupujem u Sam’s Clubu za 6 dolara. Koliko puta mogu ovo upotrijebiti? Koliko recepata mogu napraviti s ovim?”
WXYZ
Glavni sastojak sljedećeg recepta je meso. “Koristit ćemo piletinu iz Sam’s Cluba, a kad dođem kući, nadam se da će postati nešto posebno, kao što je juha ‘Samantha’,” objašnjava Hadley. Njena zamisao je dodati narezanu piletinu u lonac s malo zapečenom kobasicom, a zatim začiniti po vlastitom ukusu. “Sve zajedno za četveročlanu obitelj košta 14 dolara, a dobit ćete više od 8 porcija iz lonca,” dodaje.
WXYZ
Hadley predstavlja još jedan jeftin obrok — stroganoff od puretine, koji je ekvivalent “lažnoj govedini”. “Puretina je posniji komad mesa i pristupačnija je,” naglašava. Počinje pirjanjem mljevene puretine i luka, zatim se dodaju začini, uključujući paketić umaka, pileću juhu i vrhnje. “Ako nemate kremasto vrhnje, slobodno koristite pola-pola, tko će znati, zar ne?” čini se da je sve podređeno praktičnosti. Trošak? Oko 12 dolara za šest porcija — super brzo, lako i zasitno.




